Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Warsztaty językowe w LONDYNIE

mmPo raz kolejny młodzież III LO im Wł. Broniewskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim miała okazję uczestniczyć w warsztatach językowych w Londynie w dniach 17-22 lutego 2014 roku. Byliśmy zauroczeni, nie tylko miejscami, jakie mieliśmy szansę zobaczyć, ale również ludźmi, których mieliśmy okazję poznać.
Warsztaty językowe, to jedna z najbardziej efektywnych form doskonalenia

sprawności językowych. Kontakt z tzw. żywym językiem, zachęcił uczniów do zgłębiania wiedzy z zakresu lingwistycznego i kulturowego.
Przewodnicy posługujący się językiem angielskim, jak również pobyt u rodzin brytyjskich, to czynniki mające znaczący wpływ na uatrakcyjnienie pobytu.
Celem wyjazdu była jedna z najpiękniejszych stolic europejskich, jaką jest Londyn. Nie mniej jednak uczniowie, mieli okazję zwiedzić inne miasta Anglii np: Canterbury, następnie jedna z najpiękniejszych miejscowości nadmorskich jaką jest Brighton oraz miasteczko uniwersyteckie światowej sławy- Cambridge.

   

Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - http://efs.broniewski.ostrowiec.pl/images/2013_14/londyn

Intensywny i ciekawy program zwiedzania współgrał z możliwością ćwiczeń językowych, które miały miejsce na terenie miasta. Wyjazd na tego typu warsztaty to doskonała okazja do wypróbowania swoich umiejętności językowych jak również mobilizacja do dalszej nauki. Niezwykle ciekawym doświadczeniem był rodzaj zakwaterowania. Młodzież nocowała u rodzin brytyjskich, zróżnicowanych kulturowo i etnicznie. Dzięki tym rodzinom uczniowie mieli okazję poznania zwyczajów panujących w Anglii. Nawiązali również nowe kontakty i przyjaźnie.

Piękna przygoda, wspaniałe wspomnienia, niezapomniane chwile….
To wszystko powtórzymy w przyszłym roku szkolnym.:)

Opiekunami wyjazdu byli:
Dyrektor Szkoły Robert Warda, Anna Nowak Musiał, Marta Dytkowska oraz Szymon Pająk.